Dostęp do własnego dysku sieciowego przez program Total Commander (klient ftp)

Program: Total Commander werscja6.01 ściągnij

Do korzystania z tego programu do umieszczania i zgrywania plików ( również umieszczania strony internetowej ) jest potrzebne:

nazwa serwera to: klapouszek.marymont.pl

twoj_login: nazwa, taka jaką podałem jako login do poczty

hasło: takie jak do poczty w domenie marymont.pl


Po ściągnięciu programu na dysk, należy go zainstalować. Instalacja jest w miarę prosta i nie powinna przyspożyć problemów. Po zainstalowaniu uruchamiamy program:

KROK 1/8

Na początku pojawi się coś takiego, czym nie należy się martwić. Wersja tego programu to shareware, który będzie działał cały czas. Jedyna niedogodniość, to przy wchodzeniu za każdym razem należy kliknąć myszką ten numerek, o który proszą, w tym przypadku "1".

KROK 2/8

Tu pokazuję jedynie jak wygląda taki program po uruchomieniu. Jest to jeden z wielu menadzerów plików, który możemy używać na swoim komputerze. Ten jest dość przystępny i może służyć właśnie do łączenai się ze zdalnym komputerem.

KROK 3/8

By połączyć się z naszym serwerem wystarczy kliknąć na czerwoną ikonkę z napisem "FTP" na górnym pasku menu.

KROK 4/8

Wtedy otworzy nam się okienko, w którym możemy zdefiniować nowe połączenie. Przy takim zdefiniowaniu nie będziemy musieli za każdym razem wpisywać wszystkich danych. Klikamy na przycisk "Nowe połączenie..." , znajdujący się po prawej stronie okienka.

KROK 5/8

W tym okienku musimy wpisać dane komputera, z którym chcemy się połączyć. Dane podałem na następnym slajdzie.

KROK 6/8

Sesja: to jakakolwiek nazwa, która będzie nam opisywała zdalny komputer (dowolna), np. dysk sieciowy

Nazwa hosta: to właśnie w naszym przypadku klapouszek.marymont.pl

Użytkownik: to nasz login, czyli ten sam co do poczty

Hasło: to samo co do poczty - używane w domenie marymont.pl

po wpisaniu tych danych naciskamy OK.

KROK 7/8

Tu jak widać pokazało się nam to samo okienko co wcześniej tylko już mamy zdefiniowane połączenie. Wystarczy nacisnąć "Połącz". I to będzie się nam pojawiać, przy ponownym uruchomieniu ikonki "FTP" z menu.

KROK 8/8

Wtedy to pokaże się nam takie okienko, gdzie po jedenj stronie będziemy mieli swój dysk, a po drugiej stronie właśnie swój katalog domowy w tym wypadku na serwerze. Tu prosiłbym nie kasować tych plików, które są i nie wiedzą Państwo do czego służą. W katalogu "public_html" np znajduje się Państwa stona WWW domowa. Jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze swojej strony, a chciałby ją mieć to wystarczy tylko zajżeć tutaj.

Jeśli już nie chce się nic ściągać ani wysyłać należy nacisnąć przycisk "Rozłącz", usytułowanym na środku w górnym pasku menu, by zakończyć połączenie ze zdalnym komputerem (serwerem).

Myślę, że za bardzo nie zamotałem tłumacząc to Państwu!

do góry